Luminița ROȘCA-Configurări ale sferei publice naționale în context european. Provocări discursive și identitare (Configurations of the National Public Sphere in the European Context. Discursive and Identity Challenges)

Candidat Luminița ROȘCA
Instituția la care este titular candidatul Universitatea din București
Domeniul de doctorat vizat pentru abilitare Relații internaționale și studii europene
Data și ora susținerii publice a tezei de abilitare 28 aprilie 2017, ora 10
Locul susținerii publice a tezei de abilitare Facultatea de Istorie și Filosofie, str. Mihail Kogălniceanu nr.1, sala 305, etaj 3
Titlul tezei de abilitare Configurări ale sferei publice naționale în context european. Provocări discursive și identitare (Configurations of the National Public Sphere in the European Context. Discursive and Identity Challenges)
Componența Comisiei de abilitare 1. Prof. univ. dr. Alina BÂRGĂOANU, Școala Națională de Studii Politice și Administrative din București

2. Prof. univ. dr. Vasile DÂNCU, Universitatea din București

3. Prof. univ. dr. Ioan HORGA, Universitatea din Oradea

Curriculum Vitae fișier
Lista de lucrări fișier
Rezumatul tezei de abilitare fișier-En, fișier-Ro