Patriciu-Dorin VLAICU-Conștiința canonică și provocările pastoral-misionare actuale (Canonical Consciousness and Current Pastoral and Missionary Challanges)

Candidat Patriciu – Dorin VLAICU
Instituția la care este titular candidatul Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj-Napoca
Domeniul de doctorat vizat pentru abilitare Teologie
Data și ora susținerii publice a tezei de abilitare 29 nov 2017, ora 11
Locul susținerii publice a tezei de abilitare Facultatea de Teologie Ortodoxă, str. Episcop Nicolae Ivan f.n., sala 212 (Vasile Petrașcu)
Titlul tezei de abilitare Conștiința canonică și provocările pastoral-misionare actuale (Canonical Consciousness and Current Pastoral and Missionary Challanges)
Componența Comisiei de abilitare 1. Pr. Prof. univ. dr. Constantin RUS, Universitatea „Aurel Vlaicu” din Arad

2. Pr. Prof. univ. dr. Vasile STANCIU, Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj-Napoca

3. Pr. Prof. univ. dr. Dumitru VANCA, Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia

Curriculum Vitae fișier
Lista de lucrări fișier
Fișa de verificare privind îndeplinirea standardelor minimale fișier-1, fișier-2
Rezumatul tezei de abilitare fișier-En, fișier-Ro