A III-A EDIŢIE A INTERNATIONAL INTERDISCIPLINARY DOCTORAL CONFERENCE 29 – 30 SEPTEMBRIE 2017

Romanian Association of Young Scholars (RAYS) are plăcerea să anunțe cea de a III-a ediție a INTERNATIONAL INTERDISCIPLINARY DOCTORAL CONFERENCE (IIDC2017). La fel ca la cele două ediţii anterioare, la care au participat peste 300 de persoane, obiectivul acestei conferințe este acela de a oferi tinerilor cercetători din România și din străinătate oportunitatea de a prezenta și de a publica rezultatele cercetării lor într-un cadru prietenos. Evenimentul este co-organizat în parteneriat cu Facultatea de Științe Politice din cadrul Școlii Naționale de Studii Politice și Administrative, Institutul de Cercetare a Calității Vieții al Academiei Române, Centrul de Cercetare în Etică Aplicată din cadrul Facultății de Filosofie a Universității din București și Facultatea de Relații Economice Internaționale a Academiei de Studii Economice.

Conferința INTERNATIONAL INTERDISCIPLINARY DOCTORAL CONFERENCE (IIDC2017) încurajează contribuții pe diverse teme de cercetare din domeniului științelor sociale. Prin urmare, invităm cercetători postdoctoranzi, asistenți universitari, doctoranzi și masteranzi să participe cu lucrări care aparțin următoarelor domenii de cercetare:
 ştiinţe politice;
 istorie contemporană/ modernă;
 finanţe, economie naţională/ mondială;
 administraţie publică;
 educaţie şi pedagogie;
 studii sociologice;
 filosofie & etică;
 religie;
 drept;
 artă şi studii literare;
 studii culturale;
 comunicare şi mass-media;
 geografie & globalizare;
 relaţii internaţionale şi studii regionale;
 egalitate de şanse şi drepturile omului;
 studii de securitate;
 studii UE

Pentru mai multe detalii, vă rugăm să vizitați: www.rays.org.ro/internationaldoctoralconference