Conferinta internationala Globalization, Intercultural Dialogue and National Identity (GIDNI – 6)

Asociatia pentru Cultura, Multimedia si Educatie Democratica Alpha, prin Institutul de Studii Multiculturale Alpha, in parteneriat cu Universitatea “Dimitrie Cantemir” din Tirgu Mures si Institutul de Cercetari Socio-Umane “Gheorghe Sincai” al Academiei Romane organizeaza, in perioada 25-26 mai 2019, la Tirgu Mures, editia a sasea a Conferintei internationale Globalization, Intercultural Dialogue and National Identity (GIDNI – 6).
Domenii de cercetare: filologie, comunicare, relatii publice, jurnalism, istorie, geografie, psihologie, filosofie, sociologie, relatii internationale, stiintele educatiei, studii europene, studii politice si stiinte sociale (la sectiunea Stiinte sociale sunt acceptate lucrari din domeniul economiei, managementului si dreptului).
Volumul conferintei va fi trimis pentru indexare ISI – Web of Science, la Clarivate Analytics.
Precizăm că volumele Conferinţelor GIDNI 1 si GIDNI 4 au fost indexate ISI in Web of Science, Clarivate Analytics, iar celelalte volume sunt in curs de indexare.
Lucrarile conferintei pot fi redactate in limba romana sau intr-o limba straina (engleza, franceza, germana, italiana, spaniola).
La conferinta sunt invitati sa participe cercetatori, cadre didactice universitare, doctori in domeniile mentionate mai sus, doctoranzi.
Termenul-limita pentru trimiterea titlurilor si rezumatelor (in romana si engleza)20 aprilie 2019.
Confirmarea acceptarii: 25 aprilie 2019.
Plata taxei de participare: 30 aprilie 2019.
Termen-limita pentru trimiterea lucrarilor in extenso: 10 mai 2019.