INVITAȚIE – Școala de Toamnă „Știință. Cultură. Civilizație” Universitatea din Oradea, 20-23 septembrie 2018

Asociația „Gheorghe Șincai” a studenților în Istorie, împreună cu Asociația Geografică „Simion Mehedinți” organizează în perioada 20-23 septembrie 2018, prima ediție a Școlii de Toamnă „Știință. Cultură. Civilizație”.

Activitățile Școlii de Toamnă „Știință. Cultură. Civilizație” se vor desfășura pe două paliere și anume: o parte de prelegeri susținute de istorici și cercetărori pe tematica Marii Uniri și o parte de sesiune de comunicări științifice, unde studenții, masteranzii și doctoranzii își pot prezenta ultimele cercetări și abordări istoriografice.

Formularul de înscriere va fi completat online până în data de 14 septembrie : http://bit.ly/Scoala_de_Toamna.

Evenimentul este organizat cu sprijinul Universității din Oradea, Facultății de Istorie, Relații Internaționale, Științe Politice și Științele Comunicării, Departamentului de Istorie, Școlii Doctorale de Istorie, Muzeului Orașului Oradea – Complex Cultural, Asociației „Cei 40 de Mucenici” și Asociația de Istorie Balcanică.

Vă mulțumim pentru interesul acordat!

Comitetul de organizare