Mihai FLOROIU-Tratatul internațional, Instrumentum Juris al relațiilor internaționale (The International Treaty, Instrumentum Juris of International Cooperation)

Candidat Mihai FLOROIU
Instituția la care este titular candidatul Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați
Domeniul de doctorat vizat pentru abilitare Relații internaționale și studii europene
Data și ora susținerii publice a tezei de abilitare 26 iulie 2017, ora 9
Locul susținerii publice a tezei de abilitare Facultatea de Istorie și Filosofie, str. Mihail Kogălniceanu nr.1, sala 310 (etaj 3)
Titlul tezei de abilitare Tratatul internațional, Instrumentum Juris al relațiilor internaționale (The International Treaty, Instrumentum Juris of International Cooperation)
Componența Comisiei de abilitare 1. Prof. univ. dr. Iordan – Gheorghe BĂRBULESCU, Școala Națională de Studii Politice și Administrative din București

2. Prof. univ. dr. Adrian – Liviu IVAN, Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj­Napoca

3. Prof. univ. dr. Ioan HORGA, Universitatea din Oradea

Curriculum Vitae fișier
Lista de lucrări fișier
Rezumatul tezei de abilitare fișier