Sorin-Gelu BORZA-Arhitectura ideologică a discursului elitei intelectuale în România. O examinare critică a modernității ratate (Ideological architecture of intellectual discourse in Romania. A critical examination of failed modernity)

Candidat Sorin – Gelu BORZA
Instituția la care este titular candidatul Universitatea din Oradea
Domeniul de doctorat vizat pentru abilitare Filosofie
Data și ora susținerii publice a tezei de abilitare 30 ianuarie 2017, ora 15
Locul susținerii publice a tezei de abilitare Clădirea centrală a Universității „Babeș – Bolyai”, str. Mihail Kogălniceanu nr. 1, sala Lucian Blaga, etaj 1
Titlul tezei de abilitare Arhitectura ideologică a discursului elitei intelectuale în România. O examinare critică a modernității ratate (Ideological architecture of intellectual discourse in Romania. A critical examination of failed modernity)
Componența Comisiei de abilitare 1. Prof. univ. dr. Vasile – Romulus BRÂNCOVEANU, Universitatea din București

2. Prof. univ. dr. Ioan BIRIȘ, Universitatea de Vest din Timișoara

3. Prof. univ. dr. Virgil CIOMOȘ, Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj-Napoca

Curriculum Vitae fișier-1, fișier-2, fișier-3 (En)
Lista de lucrări fișier
Rezumatul tezei de abilitare fișier-En, fișier-Ro
Raportul comisiei de abilitare fișier