Florin GOGÎLTAN-Endeavour Towards Defining the ‘Tell’. An Overview of the Bronze Age Tell Settlements in the Carpathian Basin (Definirea noţiunii de ‘Tell’. O perspectivă asupra tell-urilor epocii bronzului din Bazinul Carpatic)

Candidat Florin GOGÎLTAN
Instituția la care este titular candidatul Institutul de Arheologie și Istoria Artei, al Academiei Române, Cluj-Napoca
Domeniul de doctorat vizat pentru abilitare Istorie
Data și ora susținerii publice a tezei de abilitare 4 noiembrie 2015, ora 10
Locul susținerii publice a tezei de abilitare Institutul de Istorie Națională, str. Napoca nr. 11, Aula Ferdinand
Titlul tezei de abilitare Endeavour Towards Defining the ‘Tell’. An Overview of the Bronze Age Tell Settlements in the Carpathian Basin (Definirea noţiunii de ‘Tell’. O perspectivă asupra tell-urilor epocii bronzului din Bazinul Carpatic)
Componența Comisiei de abilitare 1. Prof. univ. dr. Sabin – Adrian LUCA, Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu
2. Prof. univ. dr. Nicolae URSULESCU, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași
3. Prof. univ. dr. Ioan BOLOVAN, Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj-Napoca
Curriculum Vitae fișier
Lista de lucrări fișier
Rezumatul tezei de abilitare fișier