LITERATURE, DISCOURSE AND MULTICULTURAL DIALOGUE – ediţia a şaptea (LDMD 7)

Institutul de Studii Multiculturale Alpha, in parteneriat cu Institutul de cercetari socio-umane “Gheorghe Sincai” al Academiei Romane si cu Universitatea “Dimitrie Cantemir” din Tirgu Mures organizeaza, in perioada 7-decembrie 2019, la Targu MuresConferinta internationala LITERATURE, DISCOURSE AND MULTICULTURAL DIALOGUE – ediţia a şaptea (LDMD 7).
Domenii de cercetare: filologie, comunicare, relatii publice, jurnalism, istorie, geografie, psihologie, sociologie, relatii internationale, stiintele educatiei, studii europene, studii politice, ştiinte sociale.
Volumul conferintei va fi trimis pentru indexare ISI – Web of Science si pentru includerea in mai multe baze de date internationale academice.
Lucrarile conferintei pot fi redactate in limba romana sau intr-o limba straina (engleza, franceza, germana, italiana), cu titlu, rezumat si 5 cuvinte-cheie in limba engleza.
Termenul-limita pentru trimiterea titlurilor si rezumatelor (in romana si engleza)20 noiembrie a.c.
Confirmarea acceptarii: 25 noiembrie
Deadline pentru achitarea taxei de participare: 30 noiembrie a.c.
Termen-limita pentru trimiterea lucrarilor in extenso: 2 decembrie 2019.
La conferinta sunt invitati sa participe cercetatori, cadre didactice universitare, doctori in domeniile mentionate mai sus, doctoranzi.