Mihai PUȘCAȘ-Patternuri de diversitate privind flora și vegetația de altitudine a Carpaților de Sud-Est: de la gene la ecosisteme (Diversity Patterns of the Alpine Flora and Vegetation in South-Eastern Carpathians: From Genes to Ecosystems)

Candidat Mihai PUȘCAȘ
Instituția la care este titular candidatul Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj-Napoca
Domeniul de doctorat vizat pentru abilitare Biologie
Data și ora susținerii publice a tezei de abilitare 13 octombrie 2016, ora 10
Locul susținerii publice a tezei de abilitare Grădina Botanică, str. Republicii nr. 42, sala de curs, etaj 2
Titlul tezei de abilitare Patternuri de diversitate privind flora și vegetația de altitudine a Carpaților de Sud-Est: de la gene la ecosisteme (Diversity Patterns of the Alpine Flora and Vegetation in South-Eastern Carpathians: From Genes to Ecosystems)
Componența Comisiei de abilitare 1. Prof. univ. dr. Marieta COSTACHE, Universitatea din București
2. Prof. univ. dr. Cătălin TĂNASE, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași
3. Prof. univ. dr. László RAKOSY, Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj­Napoca
Curriculum Vitae fișier-Ro, fișier-En
Lista de lucrări fișier-Ro, fișier-En
Rezumatul tezei de abilitare fișier-En, fișier-Ro