Candidat Olga LUKACS
Instituția la care este titular candidatul Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj-Napoca
Domeniul de doctorat vizat pentru abilitare Teologie
Data și ora susținerii publice a tezei de abilitare 16 noiembrie 2017, ora 15
Locul susținerii publice a tezei de abilitare Facultatea de Teologie Reformată, str. Horea nr. 7, sala 219
Componența Comisiei de abilitare 1. Prof. univ. dr. Sándor FAZAKAS, Universitatea de Teologie Reformată din Debrecen, Ungaria

2. Prof. univ. dr. Miklós KOCSEV, Universitatea „Károly Gáspár” din Budapesta, Ungaria

3. Prof. univ. dr. Ioan MOLNÁR, Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj-Napoca

Curriculum Vitae fișier
Lista de lucrări fișier
Rezumatul tezei de abilitare fișier-En, fișier-Ro