Oportunitatea de finanțare privind mobilitățile pentru Doctoratul European prin UBB Student Fellowship

Stimați doctoranzi,

Vă aducem la cunoștință oportunitatea de finanțare privind mobilitățile pentru Doctoratul European prin UBB Student Fellowship.

UBB Student Fellowship:

-  Patru (4) burse de mobilitate, fiecare de maximum 4 luni, cu un cuantum de 4600 RON pe lună, distribuite astfel:
	o două burse pentru ştiinţele naturii/exacte;
	o o bursă pentru ştiinţele sociale (incluzând domeniul educaţie fizică/sport);
	o o bursă pentru ştiinţele umaniste (incluzând domeniul artă/cultură).
-  Dosarele de candidatură se depun în perioada 1 iunie - 31 iulie 2018 la Oficiul de Management şi Transfer Tehnologic şi Cognitiv al UBB (OMTTC), prin email adresat doamnei Gabriela Crişan (gabriela.crisan@ubbcluj.ro). Dosarul trebuie să conţină:
	o CV, incluzând lista de contribuţii academice ale candidaților.
	o Recomandarea din partea conducătorilor de doctorat ai candidaților.
	o Dovada acceptării la un program doctoral din străinătate, conform reglementărilor Doctoratului European la UBB (vezi la http://news.ubbcluj.ro/ubb-implementeaza-doctoratul-european/).
 -  Selecţia aplicaţiilor va fi făcută de Colegiul Operativ al CS-UBB (luându-se în calcul CV/contribuţiile academice şi prestigiul universităţii din străinătate).

Pentru eventualele întrebări, vă rugăm să ne scrieți pe adresa: transfertehnologic@ubbcluj.ro.

Cu stimă,

Echipa OMTTC