Lujza KERESZTES-Munții Carpați, o rezervă biogenetică majoră a insectelor acvatice din Europa (The Carpathians as a major biogenetic reserve of aquatic insects in Europe)

Candidat Lujza KERESZTES
Instituția la care este titular candidatul Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj-Napoca
Domeniul de doctorat vizat pentru abilitare Biologie
Data și ora susținerii publice a tezei de abilitare 11 noiembrie 2016, ora 9
Locul susținerii publice a tezei de abilitare Facultatea de Biologie și Geologie, str. Clinicilor nr. 5-7, sala de Zoologia nevertebratelor (SZN) „Vasile Radu”
Titlul tezei de abilitare Munții Carpați, o rezervă biogenetică majoră a insectelor acvatice din Europa (The Carpathians as a major biogenetic reserve of aquatic insects in Europe)
Componența Comisiei de abilitare 1. Prof. univ. dr. Ion OLTEAN, Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară din Cluj-Napoca

2. Prof. univ. dr. Ioan MOGLAN, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași

3. Prof. univ. dr. RÁKOSY László, Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj-Napoca

Curriculum Vitae fișier-Ro, fișier-En
Lista de lucrări fișier-Ro, fișier-En
Rezumatul tezei de abilitare fișier-En, fișier-Ro