Bálint MARKÓ-Society Challenged: Individual and Social Adaptations to Parasites in Ants (Societate provocată: adaptări individuale și sociale ale furnicilor la paraziți)

Candidat Bálint MARKÓ
Instituția la care este titular candidatul Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj-Napoca
Domeniul de doctorat vizat pentru abilitare Biologie
Data și ora susținerii publice a tezei de abilitare 9 noiembrie 2017, ora 12
Locul susținerii publice a tezei de abilitare Facultatea de Biologie și Geologie, str. Clinicilor nr. 5-7, clădirea de Zoologie, sala de Zoologia Nevertebratelor (SZN, etajul 1)
Titlul tezei de abilitare Society Challenged: Individual and Social Adaptations to Parasites in Ants (Societate provocată: adaptări individuale și sociale ale furnicilor la paraziți)
Componența Comisiei de abilitare 1. Prof. univ. dr. Zoltán BARTA, Universitatea din Debrecen, Ungaria

2. Conf. univ. dr. Andrei MIHALCA, Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară din Cluj-Napoca

3. Prof. univ. dr. László RÁKOSY, Universitatea „Babeș – Bolyai” din Cluj-Napoca

Curriculum Vitae și Lista de lucrări fișier
Rezumatul tezei de abilitare fișier