Eliberarea legitimațiilor de student doctorand/transport feroviar (CFR)

ELIBERAREA LEGITIMAȚIILOR DE STUDENT – DOCTORAND

Legitimațiile de student – doctorand se eliberează de marți până joi în intervalul orar 9,00-12,00.

Pentru eliberarea legitimației de student doctorand, vă rugăm să trimiteți pe adresele de mail ale secretarilor ISD responsabili de Școala Doctorală de care aparțineți (a se vedea lista de mai jos) următoarele:

1. Numele complet;
  2. Anul înmatriculării;
  3. CNP-ul;
  4. Școala Doctorală la care sunteți înmatriculat;
  5. Fotografie tip buletin în format .jpg sau .png.

Pentru studenții doctoranzi din anul II și III care dețin deja o legitimație, vă rugăm să transmiteți un e-mail pentru o programare în vederea vizării legitimației.

ELIBERAREA LEGITIMAȚIILOR PENTRU REDUCERE/GRATUITATE LA TRANSPORT FEROVIAR (CFR)

Pentru studenții – doctoranzi din anul I, II și III care nu au primit legitimații de transport, vă rugăm să trimiteți pe adresele de mail ale secretarilor ISD responsabili de Școala Doctorală de care aparțineți (a se vedea lista de mai jos) următoarele:

1. Numele complet;
  2. Anul înmatriculării;
  3. CNP-ul;
  4. Școala Doctorală la care sunteți înmatriculat;

Pe baza solicitării dvs., veți fi programat pentru ridicarea legitimației de îndată ce este semnată. Eliberarea legitimatiilor se va face de marți până joi în intervalul orar 9,00-12,00.

Cu ocazia prezentării pentru ridicarea legitimației va trebui să aduceți o fotografie tip buletin.

Pentru studenții – doctoranzi din anul II și III care au primit legitimații de transport, menționăm nu se vor elibera legitimații noi, ci se vor viza cele primite deja. Vă rugăm să transmiteți un e-mail în prealabil pentru programare.

Vă rugăm să aveți în vedere că legitimațiile de reducere/gratuitate la transport se eliberează / vizează doar pentru studenții în vârstă de până la 26 de ani, înmatriculaţi la forma de învăţământ cu frecvenţă – https://www.cfrcalatori.ro/reduceri-pentru-elevi-si-studenti/.

Lista secretarilor ISD responsabili de Școala Doctorală

Nr. Facultatea Scoala doctorala Persoană responsabilă Adresă e-mail responsabil
1 Pentru studenții – doctoranzi cetăteni străini ( de la toate școlile doctorale) Cosmina Marina CIOBANU cosmina.ciobanu@ubbcluj.ro
2 Facultatea de Inginerie Inginerie Mihaela TOPAN