Mihaela ORAVIŢAN- Contribuții ale activității fizice și kinetoterapiei în prevenția și reabilitarea tulburărilor ponderale, posturale și musculo-scheletale (Contributions of Physical Activity and Kinetotherapy in the Prevention and Rehabilitation of Weight, Postural and Musculoskeletal Disorders)

Numele candidatului la abilitare Mihaela ORAVIŢAN
Universitatea la care este titular candidatul Universitatea de de Vest din Timişoara
Domeniul tezei de abilitare Ştiinţa sportului şi educaţiei fizice
Data şi ora susţinerii publice a tezei de abilitare 2 iunie 2015, ora 10
Locul susţinerii publice a tezei de abilitare Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport, str. Pandurilor nr. 7, sala nr. 3
Titlul tezei de abilitare Contribuții ale activității fizice și kinetoterapiei în prevenția și reabilitarea tulburărilor ponderale, posturale și musculo-scheletale (Contributions of Physical Activity and Kinetotherapy in the Prevention and Rehabilitation of Weight, Postural and Musculoskeletal Disorders)
Componenţa Comisiei de abilitare 1. Prof. univ. dr. Gloria RAŢĂ, Universitatea „Vasile Alexandri” din Bacău
2. Prof. univ. dr. Kostas KARTEROLIOTIS, Universitatea din Atena, Grecia
3. Prof. univ. dr. Vasile CHIŞ, Universitatea „Babeş – Bolyai” din Cluj-Napoca
4. Prof univ. dr. Emilia – Florina GROSU, Universitatea „Babeş – Bolyai” din Cluj-Napoca
5. Prof. univ. dr. Iacob HANŢIU, Universitatea „Babeş – Bolyai” din Cluj-Napoca
Rezumatul tezei de abilitare Rezumat (RO), Abstract (EN)
Lista publicaţiilor candidatului Lista lucrari (RO), Scientific activity report (EN), CV (RO), CV (EN)
Fișa de verificare a îndeplinirii standardelor minimale Verificarea îndeplinirii standardelor minimale (RO)
Raport Fișier